NAŠE CENY JSOU JAKO ZÁKLADY
DRŽÍ PEVNĚ DOLE
Garantujeme nejnižší ceny na trhu. Ve srovnání s konkurenčními domy, které mají srovnatelné parametry, je naše nabídka vždy výhodnější.
Drobečková navigace

Home > Proč dřevostavbu

Proč dřevostavbu

Proč se vyplatí zvolit dřevostavbu

 Stavba nebo koupě rodinného domu je důležitým životním krokem, který je potřeba důkladně zvážit. Rozhodujete se mezi zděnou stavbou a dřevostavbou? Pak vás jistě zajímá, jaké jsou mezi nimi rozdíly.

 Základy domu, ale i střecha, krov, stropy nebo okna jsou konstruovány velmi podobně. Podstatný rozdíl mezi klasickým zděným domem a dřevostavbou spočívá v konstrukci stěn stavby. Zatímco typickém prvkem dřevěného domu je sendvičová konstrukce dřevěných stěn, klasické zděné domy jsou stavěny z cihel, tvárnic a malty. Jedná se o tradiční stavební materiály, které však špatně izolují. Důsledkem je vznik tak zvaných tepelných mostů, kterými zbytečně uniká teplo zevnitř domu ven. Aby se tomu zabránilo, je zapotřebí obvodové zdivo z vnější strany dodatečně izolovat, což si vyžádá finanční náklady navíc.         

Přednosti dřevěného materiálu

Dřevo je krásný materiál, prodyšný a příjemný na dotek, a na rozdíl od běžných stavebních materiálů je samo o sobě vynikajícím izolačním materiálem. Stěny dřevostaveb jsou tvořeny dřevěnou rámovou konstrukcí ze sloupků a trámů, a navíc je prostor mezi dřevem zcela vyplněn tepelnou izolací. U dřevostavby je možné přidat další (zesílenou) izolaci jak do podlahy, tak do střechy. Tímto způsobem vznikají tak zvané nízkoenergetické domy.

Kdy se skutečně jedná o nízkoenergetický dům

Stavění rodinných domů za použití klasických technologií v tuzemsku stále ještě převažuje. Trvalý nárůst energií ale způsobuje, že zájem o bydlení v nízkoenergetických domcích se zvyšuje! K vytápění úsporných dřevostaveb stačí daleko méně energie – na rozdíl o klasických zděných domů není nutné během topení v domě na bázi dřeva nejprve vyhřívat zdivo. Energii u nízkoenergetické dřevostavby je možné ještě víc ušetřit použitím oken disponujících trojím zasklením. Počáteční investice se tím o trochu prodraží, ale u dokonale odizolovaného dřevěného domu se vám veškeré vložené prostředky brzy vrátí. Je prokázáno, že tepelné ztráty nízkoenergetického domu ze dřeva jsou, v porovnání se zděnou stavbou, takřka zanedbatelné. 

Montované dřevostavby na klíč      

Každému zájemci o bydlení v dřevostavbě se vyplatí kontaktovat profesionální stavební firmu, která poskytuje komplexní služby. V rámci výstavby a montáže dřevostaveb na klíč budou realizovány práce z těchto oborů:

 • tesařství
 • pokrývačství
 • klempířství
 • stavba krovů
 • pokládka střešních krytin
 • izolace domů a střech

Součástí výstavby dřevěného rodinného domu na klíč jsou také služby pro stavební řízení.

 Komplexní montáž dřevostavby zahrnuje:

 • rozvody topení, vody a kanalizace
 • rozvody elektrické energie (zásuvky, spínače)
 • obklady a dlažby, včetně podlahové krytiny
 • osazení předmětů sanitární techniky (baterie, vana či sprchový kout, WC)
 • instalace kotle a radiátorů, případně podlahového elektrického topení

 Jak se staví dřevostavba

Značnou předností dřevěných rodinných domů je rychlost jejich výstavby! Montáž hrubé stavby trvá přibližně dva až tři dny, všechny stavební díly se předem vyrábějí v moderních halách, včetně osazení dveří a oken. Každý ze stavebních dílů je vyráběn podle předepsaných technologií (při dodržení stálé teploty a vlhkosti vzduchu). Kompletně zateplené obvodové stěny dřevostavby jsou opatřeny podkladovou vrstvou omítky. Velká výhoda výstavby dřevěných domů spočívá v tom, že se vlastně jedná o promyšlenou tovární výrobu.

 Dřevostavba – hlavní výhody:    

 1. Výborné tepelně izolační vlastnosti

Dovnitř sendvičové konstrukce obvodové stěny se vkládá izolační vata o tloušťce cca 12,5 cm. Je-li zesílena také izolace stropů, řadí se dřevostavba mezi nízkoenergetické domy s roční spotřebou energie 50 až 70 kWh/m² za rok.

 2. Vynikající vlastnosti dřeva

Kvalitní dřevo je materiálem, který se vyznačuje trvanlivostí, pružností a velice jednoduše lze zpracovávat. Další výhodou je, že ze dřeva lze vytvořit zajímavý design domu.  

 3. Zvuková izolace stěn

Přenos zvuku je výrazně omezený díky vrstvení materiálů, tj. sendvičovou konstrukcí stěn.

 4. Rychlost výstavby

Hrubou stavbu je možné realizovat za 2 až 3 dny a včetně zastřešení je hrubá stavba dokončena v průběhu prvního týdne. Dřevěný dům bývá kompletně dokončen zhruba do 12 týdnů od zahájení montáže.

 5. Šetrnost k životnímu prostředí

Dřevo je součástí skupiny trvale obnovitelných zdrojů, výstavba dřevostavby je tak skutečně šetrná k životnímu prostředí. Moderní dřevěné domy nabízejí pohodlné bydlení ve zdravém a přirozeném prostředí.   

 

  

 

Menu

Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů.
liveware, domypartners.cz