NAŠE CENY JSOU JAKO ZÁKLADY
DRŽÍ PEVNĚ DOLE
Garantujeme nejnižší ceny na trhu. Ve srovnání s konkurenčními domy, které mají srovnatelné parametry, je naše nabídka vždy výhodnější.
Drobečková navigace

Home > Proč dřevostavbu > Technologie dřevostavby

Technologie dřevostavby

Naše firma realizuje dřevostavby vyznačující se spojením novodobých technologií s moderním architektonickým řešením. Nejčastěji se jedná o stavby, které jsou označovány jako difúzně uzavřené.    

Pro obvodovou konstrukci používáme vysušené nosné KVH profily, které se vyplňují minerální izolací. Zatímco z  jedné strany jsou nosné profily zaklopeny farmacelovou deskou a kontaktním zateplovacím systémem, ze strany druhé reflexní fólií, instalační mezerou a dvojitým fermacelovým záklopem. Pokud má zadavatel stavby zájem, je možné difúzně uzavřený systém předělat na otevřený.

Skladba difúzně uzavřené konstrukce:

1) Omítka podle výběru investora stavby

Doporučujeme produkty od renomovaných výrobců, jako například Weber, Baumit aj. Pro dřevostavby jsou vhodné omítky silikonové, akrylátové, silikátové nebo silikon-silikátové (omítkám práškovým je třeba se vyhnout).

2) Při povrchových úpravách se používá stěrkovací lepidlo pro vícenásobné přetažení. Do hmoty stěrkovacího lepidla se vtlačí skelná síťovina –  perlinka.

3) Vnější zateplení se provádí za pomoci polystyrénových desek, které disponují tloušťkou 100 mm.

4) Při suché výstavbě se osvědčily sádrovláknité desky Fermacell, s doporučenou tloušťkou 12,5 mm.

5) Součástí obvodové konstrukce je nosný KVH profil (o rozměrech 60 x 140 mm), ideálně vysušený na 13 – 16 % vody.

6) K vnitřnímu zateplení se využívá tvrzená minerální izolace o tloušťce 120 mm.

7) Velmi záleží na důkladně provedené parozábraně s reflexní hliníkovou vrstvou. Spoje se lepí pomocí speciálních tmelů a AirStop pásek.

8) Difúzně uzavřená konstrukce dále zahrnuje montážní mezeru pro vedení instalací a reflexní fólie, předsazené stěny z CW profilů a farmacelový záklop.

Složení stropní konstrukce staveb, které realizujeme:

  • záklop z impregnovaných prken (o tloušťce 25 mm)
  • vysušený nosný KVH profil s rozměry 180 x 100 mm
  • parozábrana s reflexní hliníkovou vrstvou
  • spoje slepené speciálními tmely a AirStop páskami
  • k zateplení mezi nosné trámy je použita minerální izolace o tloušťce 160 mm
  • k zateplení do kříže pod nosné trámy je použita minerální izolace o tloušťce 100 mm

Součástí stropní konstrukce našich dřevostaveb je také dvojitý montážní rošt z CD profilů (s mezerou pro reflexní fólie a vedení instalací). Použit je i jednoduchý sádrokartonový záklop z kvalitních protipožárních desek.   

 

 

Menu

Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů.
liveware, domypartners.cz